Dr n. wet. Jolanta Źródłowska-Danek

dr n. wet. Jolanta Źródłowska-Danek

Lekarz weterynarii, Specjalista Weterynaryjnej Diagnostyki Laboratoryjnej, Specjalista Chorób Drobiu oraz Ptaków Ozdobnych

Jestem lekarzem weterynarii od 2007r. Bogate doświadczenie w pracy zaowocowało otwarciem własnego gabinetu weterynaryjnego w Domaszczynie w 2021r. Moją pasją jest zgłębianie wiedzy medycznej, ciągle poszukuję najlepszych dróg leczenia zwierząt. Moim szczególnym zainteresowaniem jest medycyna kotów. Dlatego postanowiłam stworzyć Gabinet Przyjazny Kotom i wstąpiłam do międzynarodowego stowarzyszenia ISFM (International Society of Feline Medicine). Dzięki temu mogę korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny weterynaryjnej w dziedzinie leczenia kotów. Biorę udział w corocznych kongresach ISFM dotyczących medycyny kotów (2020, 2021r.)
Króliki są drugim wyzwaniem w pracy lekarza weterynarii. Są to zwierzęta roślinożerne, które wymagają szczególnego podejścia i opieki. Dlatego nasz zespół szkoli się w dziedzinie pomocy gryzoniom i drobnym zwierzętom domowym u najlepszych specjalistów tj. lek. wet. Małgorzata Ponikowska https://www.ogonek.vet/lekarze.html
W związku z moim doświadczeniem w dziedzinie chorób ptaków i mikrobiologii – mogę objąć opieką również gołębie, drób oraz ptaki ozdobne. Wykonuję badanie bakteriologiczne z antybiogramem, wymazy z wola w kierunku rzęsistka, badanie kału w kierunku obecności pasożytów m.in. kokcydiów.
Prywatnie właścicielka kotki rasy Maine Coon, mama dwójki dzieci i pasjonatka tańca i gór.
Lek. wet. Małgorzata Wiśniowska

Lek. wet. Małgorzata Wiśniowska

Lekarz weterynarii, behawiorysta psów, dermatolog

Jestem lekarzem weterynarii od 2007r. Zwierzęta zawsze były moją wielka pasją. Przez parę lat prowadziłam hodowlę psów rasy Hovawart-„Wiśniowy Raj”. W wychowaniuszczeniąt duży nacisk kładłam na socjalizację i kontakt z człowiekiem, tak aby w przyszłości zaaowocowało to stabilnym i socjalnym psem. W mojej pracy bardzo ważne jest rozumienie psychiki zwierząt oraz ich emocji, dlatego postanowiłam pogłębić swoja wiedzę i ukończyłam kurs psiego psychologa oraz behawiorysty.
Moją drugą pasją jest dermatologia. Uczestniczę w kursach Dermavet. Wykonuję badania cytologiczne zmian skórnych i prowadzę leczenie alergii u zwierząt.

Prywatnie w domu mam dwa psy : Lexusa – rasy hovawart i kundelkę Melę oraz kota Rysia.

To właśnie Mela wywróciła moje życie do góry nogami – pokazała, co to znaczy pies lękliwy,
reaktywny oraz, że mały pies ma duże potrzeby socjalne. Hovek to zupełne przeciwieństwo.
Jako behawiorysta, duży nacisk kładę na zrozumienie emocji psa, poczucie bezpieczeństwa oraz
przekazanie właścicielowi jak największej wiedzy.
Pracuję głownie z psami lękliwymi,reaktywnymi,psami ze schroniska oraz prowadzę socjalizację
szczeniąt.
Jeśli masz psa , którego kochasz i zmagacie się z dużą dawka emocji to zapraszam.