Zapewniamy kompleksową diagnostykę chorób zwierząt towarzyszących

 

W Gabinecie Weterynaryjnym MikroWet przykładamy szczególną wagę do przyjaznego obchodzenia się ze zwierzętami. Nasz zespół szkoli się w zakresie właściwego  podejścia do zwierząt, tak aby nasi pacjenci czuli się dobrze w trakcie wizyt.

W naszym zespole mamy dwie lekarki – behawiorystki: lek. wet. Małgorzatę Wiśniowską – behawiorystkę psów oraz dr n. wet. Jolantę Źródłowską-Danek behawiorystkę kotów.

W czasie wizyty służymy radą, w problemach behawioralnych psów i kotów, a w razie potrzeby na wizytach behawioralnych pomagamy rozwiązywać poważniejsze problemy behawioralne zwierząt.

 

Gabinet Weterynaryjny MikroWet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt weterynaryjny umożliwiający szeroką diagnostykę laboratoryjną i obrazową, dzięki czemu możemy skrócić czas diagnostyki i szybko rozpocząć leczenie pacjenta.

  • Posiadamy m.in.:

  • RTG cyfrowe DR – to w pełni cyfrowa technika wykonywania zdjęć rentgenowskich, które możemy oceniać już po kilkunastu sekundach w bardzo dobrej rozdzielczości.

  • USG z funkcją Color Doppler – to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, pozwalające na dokładną ocenę narządów wewnętrznych, w tym także płuc i serca, a dzięki funkcji Color Doppler – przepływu w naczyniach krwionośnych pacjenta.

  • Analizatory do badania krwi i moczu – pozwalają na ocenę funkcji narządów wewnętrznych w ciągu kilkunastu minut (morfologia, pełna biochemia, elektrolity, badanie moczu)

  • Endoskopy umożliwiają diagnostykę schorzeń uszu, nosa, przewodu pokarmowego i dróg oddechowych (bronchoskopia), wykrycie zmian chorobowych
    oraz pobranie materiału do badania histopatologicznego. Badanie daje możliwość przeprowadzania drobnych i mało inwazyjnych zabiegów oraz

    pobierania wycinków błony śluzowej.